Tervetuloa uudistuneelle sivustolleni! Tee kuukausitilaus lukeaksesi artikkeleita maksumuurin takaa. Vanhat yli 1 000 artikkelia tuodaan blogiin helmi- ja maaliskuun aikana. Verkkokaupan ensimmäinen tuote julkaistaan maaliskuussa, joten muista tilata uutiskirje, että se ei mene ohitse.

23. LUUKKU

23.12.2013

Apua, nyt viedään jo toisiksi viimoista luukkua! Kylläpäs tää aika vaan hurahtaa nopsaa…

Monet artistit ovat myös tyyli-ikoneita. Heidän pukeutumisesta otetaan vaikutteita ja siksi myös heidän pukeutumista kommentoidaan mediassa niin hyvässä kuin pahassakin, koska ne jutut kiinnostavat. Meikäläinenkin ottaa paljon inspiraatiota musiikin maailmasta ja joidenkin merkkien käyttö on lähtenyt siitä kun olen nähnyt niitä lemppariartistieni yllä ja ne ovat näyttäneet hyvältä. Rihanna ja Macklemore ovat artisteja, joiden tyyleistä meikkis tykkäilee. Mutta myös telkusta tuttu tyyppi, sekä Philipsin uusi kasvo Axl Smith ottaa vaikutteita musasta.

“Musiikista kaikki on lähtöisin. Saan eniten vaikutteita urbaanin musiikin vahvoista artisteista. Toinen suuri innoittajani on matkustaminen. Seuraan paljon eri taiteenlajeja ja löydän jatkuvasti asioita joilla voin maustaa omaa tyyliäni. Ja kai maku myös jatkuvasti kehittyy, samalla kuin minä ihmisenä.” Näin Axl kertoilee, miten musa vaikuttaa hänen tyyliinsä. Mutta millä tavoin musa inspiroi sun tyyliäs siellä ruudun takana vai inspaako ollenkaan?

Vastailemalla voit voittaa Philipsin Beard Trimmer 9000 -parranajokoneen, joita pistetään tänään jakoon kaksin kappalein. Nyt jokaisella on mahdollisuus symmetriseen partaan tai laserintarkkoihin kuviohin ja rajauksiin, kuten Axl Smith kuvien kokeiluissaan. Hops, nyt kommenttia tulemaan ja osallistumaan arvontaan!

 ****OSALLISTUMISOHJEET ***
1. Kerro kommentissa, millä tavoin musa vaikuttaa tyyliisi vai vaikuttaako ollenkaan.
2. Muista täyttää nimimerkki ja sähköpostiosoite kohdat, jotta saan otettua voittajaan yhteyttä arvonnan jälkeen.
3. Osallistumisaika päättyy tänään 23.12.2013 klo 23:00.
(Edellisen 22. luukun onnekkas voittaja on embusge99@hotmail.com)

Suositellut artikkelit

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *