Tervetuloa uudistuneelle sivustolleni! Tee kuukausitilaus lukeaksesi artikkeleita maksumuurin takaa. Vanhat yli 1 000 artikkelia tuodaan blogiin helmi- ja maaliskuun aikana. Verkkokaupan ensimmäinen tuote julkaistaan maaliskuussa, joten muista tilata uutiskirje, että se ei mene ohitse.

INSPIRATION BLOG AWARDS

17.4.2014

Blog Awardseja toisen perään eli nyt juttua viime lauantaisista Indiedaysin järkkäämiä Inspiration Blog Awardseista, sekä päivätapahtumasta. Matkattiin Valtterin, Ainon ja Annikan kanssa ensin räpsimään kuvia asuista Tuomiokirkolle ja arvatkaas vaan olinko mä jäässä… Shortsit eivät olleet fiksuin valinta näin huhtikuussa, mutta kun löysin niin kivan asun Junkyardin omalta merkiltä XX-XY niin päätin pistää sen ylle, vaikka lunta sataisi.

Onneksi Bloggers’ Inspiration Day järjestettiin mukavissa lämpimissä sisätiloissa ravintola Sipulissa. Siellä oli muutamien yritysten edustajia ja oli kiva nähdä heitä kasvokkain sähköpostittelun sijaan. Käytiin kuuntelemassa Damian McGillicuddyn luentoa, joka on muunmuassa kuvaillu semmoseen pikkulehteen kuin Vogueen. Edellisen illan jäljiltä oli kuitenkin vielä hieman väsy, joten aika nopsaa valuimme sieltä omiin koteihimme lepäilemään ja valmistautumaan tulevaan iltaan.


Eikös ole söpö tuo pienen pieni kamera! Kyllä Olympus on nyt ottanut suuren harppauksen teknologiassa haha 😀
Illan gaala järjestettiin Tivolin tiloissa ja vaikka se meikäläistä hieman aluksi kummastutti niin olihan se kyllä huippu hyvä tila. Koska nämä Blog Awardsit olivat hieman rennompi tapahtuma niin puin myös illalla itseni Junkyardilta saamiini kledjuihin, joka tunnetaan katutyylisistä vaatteistaan. Illan aikana palkittiin blogeja, mutta ylläripylläri en ollut siellä itse ehdolla tänä vuonna… 😀 Illasta huipun kuitenkin teki se, että monet ihanat blogit joiden kirjoittajat kuuluvat kavereihini saivat ansaitsemansa palkinnon. Loppu ilta meni todella hyvällä rennolla meiningillä ja Axl Smithin lauleskelua kuunnellessa. 

Tässä taas tää meidän viikonlopun porukka 😀

Suositellut artikkelit

0 kommenttia

Lähetä kommentti

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *