Ne tulee taas tai itseasiassa alko jo, nimittäin monille tutut Cape Universalin ystävämyynnit eli nyt tennarikansa kuulolle!!!
Cape Universal myy tänä viikonloppuna mallikappaleitaan, kuten esimerkiksi törkeen määrän Vansseja, ihan hullun halvalla. Sieltä voi siispä tehä tosi hyviä löytöjä, kuten ite oon tehny aiemmin ja tein tälläkin kertaa. Tai itseasiassa Valtteri teki, kun mä olin valitettavasti muualla kiinni niin passitin sen eilettäin ennakkoon kahmimaan mulle muutamat uuden tossut täksi kevääksi ja kesäksi (ei siihen kesäänkään enää niin kauaa ole, me saatiin jo aurinko, joten enää vaan puuttuu se 30 astetta lämpöä).
Ovet avattiin tänään aamulla Lauttasaaressa kello 9:00 ja ne pysyy avoinna aina sunnuntai-iltaan saakka. Ei kannata kuitenkaan jättää sinne viimiseen iltaa, koska voi olla että siinä vaiheessa cooleimmat popot on jo viety. Osoite, aukioloajat, sekä muut tiedot löytyy täältä!
Palaillaanpa päivemmällä uusiksi videomuodossa, se on morjes! 🙂
miten halvalla sieltä sai vansseja?:)
En kyllä tarkalleen ottaen muista, kun riippuu aika paljon mallista… Siellä on paljon erikoisia malleja joita ei välttis tuu Suomessa ollenkaa myyntiin. Esimerkiksi eräät normaalisti noin 100e Vanssit oli 40e 🙂