Tervetuloa uudistuneelle sivustolleni! Tee kuukausitilaus lukeaksesi artikkeleita maksumuurin takaa. Vanhat yli 1 000 artikkelia tuodaan blogiin helmi- ja maaliskuun aikana. Verkkokaupan ensimmäinen tuote julkaistaan maaliskuussa, joten muista tilata uutiskirje, että se ei mene ohitse.

KITCHEN INSPIRATION

7.5.2016

Hey guys! The last few months have been so busy that our interior design project has been set to slow mode. And it’s frustrating! Luckily after waiting for five months we got lamps to every single room and the TV in no longer on the floor. The most important things have been done, which is great of course.

My next move will be taking over our kitchen. There are everything we need but it’s very incomplete. I would love to have some marble there because I absolutely love it. It I could decide, I’d live in a marble cube, haha. I looked for some inspiration on Pinterest for the kitchen and thought I could share some of my favorites with you.

Are there any fellow marble-lovers?
***

Hellou! Tähän kevääseen on mahtunu niin paljon kaikkea, että meidän sisustusprojekti on edennyt melko verkkaisesti. Okei, no suoraan sanottuna raivostuttavan hitaasti… Onneksi viiden kuukauden vaivalloisen odotuksen jälkeen kaikki lamput on katossa ja töllöä katsoessa ei saa enää niskahalvausta, kun se ei loju lattialla. Kaikki tärkeimmät jutut alkavat siis olla hoidettuna, olihan se jo aikakin!

Seuraavaksi kohteeksi otan ehdottomasti meidän keittiön uudistamisen. Siellä on kyllä kaikki tarvittava pöytineen ja tuoleineen, mutta jotenkin se näyttää keskeneräiseltä. Haluaisin jossain muodossa sinne myös marmoria, koska RAKASTAN marmoria. Jos se ois musta kiinni niin mä asuisin marmorikuution sisällä. Tsekkailin Pinterestistä taas inspiskuvia keittiötä varten ja aattelin jakaa ne teille, joskos joku muukin saisi niistä jotain irti.

Onkos siellä muita, jotka voisivat vuorata kaiken marmorilaatoilla?

Suositellut artikkelit

1 Kommentti

  1. naaG

    Tällä hetkellä ei oikeastaan jännitä mikään, vaikka aika jännittäjä tyyppi olenkin!:) Riippuu tosi paljon, mitä jännitän, mutta yleensä suljen silmät ja kuvittelen sen jännittävän tulevan tilanteen mielessä monta ketaa. Sitten ku se oikeasti tapahtuu niin ei jännitäkkään sitä enää niin paljon.

    Vastaa

Lähetä kommentti

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *