Hey guys! It’s time for the third Junkyard collaboration look that we shot in New York. The previous looks and links to the clothes can be found from Junkyard Magazine, from here.
I fell for olive green this spring again. Years ago my wardrobe was packed with the color but then I got enough of it. But now I’m in love again and the biggest reason must be that it matches perfectly with my eyes. Actually my eyes are really not any color (to be honest, they’re BORING!) but when I wear green they look green as well. And what comes to that jacket, I love the color — of course — but especially the model of it and the inner lining. Maybe I should quit getting new bombers but on the other hand it’s good to have one in every color, right?
I feel like skin tight jeans tend to have a bad model almost everywhere. They’re always too loose in the ankles or they just don’t fit — or then I’m just too picky… Buying new jeans must be the hardest thing ever and that’s why I only own a couple of pairs because I look for perfect matches. I was a bit anxious about these Junkyard jeans as well but I need to admit that I was very positively surprised! They fit very well and look great. I’ll definitely order more of them in the future.
Hellou! Nyt olisi vuorossa viimeinen kolmesta Junkyard -yhteistyön lookista, jotka kuvattiin New Yorkissa. Aiemmat lookit ja linkit vaatteisiin löytyy Junkyard lehdestä eli täältä.
Tykästyin keväällä oliivinvihreeseen taas uudelleen. Joskus vuosia sitten mun vaatekaapissa oli paljonkin kyseistä väriä, mutta sain siitä tarpeekseni silloin. Nyt olen uudelleen syttynyt sille ja ehkä suurimpana syynä se, että se korostaa kivasti meikäläisen vihreitä simmuja. Tai mun silmät ei oikein ole minkään väriset (suoraan sanottuna ne on musta TYLSÄT!), mutta kun mulla on yläosana jotain oliivinvihreetä niin oon huomannu, että sillon mun silmät näyttää selvästi vihreiltä. Tuohon takkiin oon ihan rakastunut juuri tuon värin, mutta myös mallin ja etenkin tuon sisävuoren vuoksi. Mun pitäisi ehkä lopettaa tää bomber-takkien haaliminen, mutta pitäähän niitä olla kaikissa väreissä, eikö vain?
Pillifarkut tahtoo mun mielestä olla yleensä kaikkialla vähän huonon mallisia. Jotenkin ne jää aina liian löysäksi nilkkojen kohalta tai ne ei muuten vaan istu kunnolla tai sitten voi olla myös että oon liian tarkka… Farkkujen osto on mulle kuitenkin elämän vaikein asia ja siksi mun kaapistani niitä löytyykin vain muutamat, ostan nimittäin vain täydellisiä yksilöitä. Olin vähän epäileväinen Junkyardin pillifarkuista, mitkä mulla on näissäkin kuvissa yllä. Täytyy sanoa, että oon positiivisesti yllättyny! Nää on ihan super hyvin istunvat ja kivat päällä! Näitä tulee varmasti tilattua myös jatkossa eri väreillä ja kulutuksilla, suosittelen!
jeess, näissä kuvissa näkyy silmätkin, joten voin todeta että toi oliivinvihree kyl korostaa sun silmien väriä! tää lookki saa ehdottomast peukut ylös <3 (yllätyitkö mun valinnasta? XD)
oon ihan samanlainen pillifarkkujen kanssa, tai farkkujen ylipäätänsä! etin aina mahollisimman tiukat yksilöt ja erittäin kauan niitä kaupas sovittelenki kunnes löytyy kelpaavat 😀 tän takia en oo uskaltanu tilailla netist farkkuja, mutta voishan sitä kokeilla junkyardia 🙂
Haha no en kyllä yllättynyt, kiitos taas Aino! 😀 Nuo oli muutes meikäläisenkin ensimmäiset netistä tilaamat ja osu ihan nappiin! Oon aina aiemmin pelänny, että joko tulee niin pienet farkut tilattua että saa rypsiöljyn kanssa vetää jalkaan tai niin isot, että mahtuu kaks Jannea yhteen lahkeeseen. 😀
Näytät mallilta Janne
Höpöhöpö, näyttäisinkin 😀
Veikkaappa 😀 kaikki kymmenen sormea menee ylös, mutta ainakin ne peukut 😉 🙂 … Joo sopii sulle tosi hyvin, <3
Voi kuinka ihanasti sanottu!!! 😀 Kiitos Eitsu! <3
Todella rennon ja mukavan näköinen asu 😀 Mutta näistä kuvista tulee vaan hirvee into päästä New Yorkin kuvaamaan!
Kiitos Nea! 🙂 Itselläkin tulee ikävä kyseistä mestaa näitä postauksia tehdessä 😀
Se on Times Square.
Ihana asu! Oliivin vihree todellakin korostaa sun silmiä! Ihanat farkut ja kaikki tässä oli vaan niin goals! Sain inspiraation asuun, jossa käyttäisin loose worn farkkuja, puman vaaleanpunaisia kenkiä, vaaleaa collegepaitaa, ja ruskeaa nahkatakkia. Asu saattaa kyllä nyt olla vähän vaikea kuvitella, enkä itse kaiken lisäksi ole vielä edes varma miltä asu näyttäisi, sillä farkut ja collegepaita ovat vasta matkalla postissa mun syliini. Ootan kyllä innolla, että pääsen testaamaan asua. Tulipa pitkä kommentti. Toivottavasti sulla on ollu jo tähän asti ihana kesä! 🙂
Kuulostaa todella kivalta nuo asusuunnitelmasi! 🙂 Samoin, toivottavasti alkuksesä on sujunut kivasti!