Tervetuloa uudistuneelle sivustolleni! Tee kuukausitilaus lukeaksesi artikkeleita maksumuurin takaa. Vanhat yli 1 000 artikkelia tuodaan blogiin helmi- ja maaliskuun aikana. Verkkokaupan ensimmäinen tuote julkaistaan maaliskuussa, joten muista tilata uutiskirje, että se ei mene ohitse.

RED

23.8.2016

Hey guys! I’ve used my black Nike Air Max sneakers for a month now. I like them because they quite thick because lean shoes make my feet look huge. They’re also extremely comfortable and I can walk a whole day in them without needing a feet rub from Valtteri in the evening. When you find something that really suits you, make sure to get it in another color as well. You know I’m not a big fan of colors but red is something that works for me. So I got the shoes in red as well and I couldn’t be more pleased.

I’m wearing my new flannel from Junkyard, which is also great. I don’t know what kind of fetish I have for red flannels because this is already my seventh, whoops! Maybe I will find something other than black or red here in Paris 😀

Do you have a go-to color?
***

Hellou! Oon kuukauden jo käyttäny Niken mustia Air Maxeja. Tykkään niistä kun ne on vähän sellaset sämpylät eli paksut, sillä kapeat kengät taas saa mun jalat näyttämään kauhean isoilta. Kyseisillä kengillä myös jaksaa koko päivän ilman, että illalla tarvii kerjätä jalkahierontaa Valtterilta. Kun on löytänyt jotain itselleen niin sopivaa niin kannattaahan sitä ostaa sama vaate muussakin värissä. Te tiedätte, että meikäläinen ei ole värien ystävä, mutta pystyn jokseenkin sietämään punaista. Siksipä mustat yksilöt saivat kaverikseen nämä jaloissani komeilevat punaisilla yksityiskohdilla varustellut ihanuudet!

Päällä mulla on Junkyardin uusi punainen flanellipaita, mikä on kans silkkaa rakkautta. Mä en tiedä mikä fetissi mulla on punaruudullisiin paitoihin, mutta tämä on jo seitsemäs kokoilmissani, hups! Ehkä täältä Pariisista lähtisi mukaan jotain muuta kuin mustaa tai punaista, toivotaan! 😀

Onko teillä jotain luottoväriä mihin pukeudutte?

OUTFIT OF THE DAY


|SHIRT| Junkyard xx-xy
|T-SHIRT| Tiger of Sweden
 |SHORTS| Topman
|SHOES| Nike
|SUNGLASSES| Ray-Ban
Pictures by Valtteri Sandberg

Suositellut artikkelit

1 Comment

  1. Aino

    upea asu! punainen sopii sulle kyl älyttömän hyvin <3 rakastan flanelleja niin paljon, ja 3/4 mun paidoista on niitä tai muita kauluspaitoja, hups XD samaistun siis vähän vastaavasti tuohon värijuttuun.
    mun luottovärejä vaatekaapin mukaan on yllättäen musta, sekä harmaa ja sininen. sinises on se mikä sullakin vihreessä, että se korostaa silmien väriä 🙂

    Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *