Tervetuloa uudistuneelle sivustolleni! Tee kuukausitilaus lukeaksesi artikkeleita maksumuurin takaa. Vanhat yli 1 000 artikkelia tuodaan blogiin helmi- ja maaliskuun aikana. Verkkokaupan ensimmäinen tuote julkaistaan maaliskuussa, joten muista tilata uutiskirje, että se ei mene ohitse.

VIDEO: MUA KIUSATTIIN / POSTIVIDEO

12.1.2017

Hellou! Se ois aika taas lueskella teidän lähettämiä kirjeitä, joita on tullut ihan mieletön määrä! KIITOS. Arvostan ihan super paljon kaikkia kirjettä ja silytänkin aina jokaisen niistä. Vaikka jokaista kirjeitä en voinut ottaa tälle videolle niin jokaisen niistä luen läpi, rakastan niiden lukemista kahvikupposen ja mielusti myös suklaan äärellä. Valitettavasyi yleensä mulla ei löydy suklaata kaapista, koska sellaiset ns. “herkkukaapit” ei mulla ole ikinä toiminut. Toimiiko ne oikeesti kellään? En usko. Onneksi joistain kirjeistä löytyy aina vähän suklaata, se kruunaa sen lukutuokion, mikä yleensä kestää yömyöhään saakka.

Tällä videolla luen kirjeen, mikä nosti mun tunteet pintaa. Seuraajani kertoo kirjeessä koulukiusaamisesta, jota koki koulussa, kuten minä aikoinaa… Hän kertoi myös pysyvistä arvista, mitkä se on jättänyt häneen, kuten myös minuun ja kaikkiin muihin kiusattuihin… Älkää kiusatko ja jos sitä näette tapahtuvan niin uskaltakaa mennä väliin. Kitketään kiusaaminen pois kouluista ja muualta vuonna 2017! Korvataan viha rakkaudella.

Jos mulle haluaa pistää kirjettä tulemaan niin postini on edelleen auki ja alta löytyy postitutiedot.

Janne Naakka
Poste Restante
00880 Helsinki

Suositellut artikkelit

10 Comments

  1. Eitsu

    Kiusaaminen on kyllä asia mitä en ymmärrä oon kokenut sitä kanssa 🙁 en tajua mitä iloa siitä saa että tuottaa toiselle pahan mielen, ja ne ikuiset arvet 🙁
    Vois joku päivä rustailla sulle 🙂 <3

    Reply
    • Janne Naakka

      Jep, kiusaaminen on heikkoutta. :S

  2. Elsa

    Postivideoita on kyllä kiva katella! Harmittaa vaan kun en sulle ja Valtterille saanut kirjettä jouluksi :/ (jos kiinnostaa, käyhän tsekkaamassa instasta @team_jannevaltteri tililläni oleva “joululahja” piirrustusmuodossa ;)) no mutta kaipa mä vielä joskus sen kirjeen kerkeen laittaa 🙂 <3
    Toi kiusaaminen on kyllä koskettava ja tärkeä aihe. Tiedän itsekin miltä se tuntuu, sillä myös minä olen kokenut koulukiusaamista.
    Mutta oikein ihanaa loppuviikkoa sulle! <3

    Reply
    • Janne Naakka

      Olipas aivan ihanat piirrustukset, kiitos! 🙂 Ja postihan mulla on auki koko ajan, joten vielä kerkeää mulle rustailla. 🙂

  3. Selina Kenttämaa

    Tuo on todella vakava aihe! Hyvä että tuosta puhutaan, koska kiusaajat eivät ilmeisesti tajua mitä he oikein tekevät sille toiselle ihmiselle henkisesti tai fyysisesti! Kiusaaminen on varmaan tyhmintä mitä ihminen voi tehdä toiselle ihmiselle! Itse olen onneksi välttynyt tuolta maanpäälliseltä helvetiltä. Suurimmaksi osaksi kiusaajat kai hakevat vain huomiota ja itsevarmuutta alentamalla muita…. Meidänkin koulussa on varmasti monta kiusaajaa joita en edes tiedä…. En tajua miksi joku haluaisi kiusata ja aiheuttaa toiselle pahaa mieltä! Onko siinä vain huomion hakemista vai jotain henkilökohtaista??? EN TAJUA!!? Tällaisista aiheist pitää puhua kyllä useamminkin!

    Reply
    • Janne Naakka

      Aivan samaa mieltä kanssasi! <3

  4. Käyttäja

    Milloin Lucky on syntynyt? Tarkoitan siis monesko päivä mitä kuuta?

    Reply
    • Janne Naakka

      Lucky on syntyny 5.7.2016 🙂

  5. Maiju

    Mullakin on valitettavasti kokemusta koulukiusattuna olemisesta sitä ei kenenkään tarvis kestää ja siihen pitäis puuttua kyllä paremmin. Kirjotat niin hyvin ja tykkään sun postauksista tosi paljon, oon seurannu sua YouTubessa jo monta vuotta mutta vasta nyt viime vuoden lopussa alkanu lukee tätä blogiakin, jatka samaan malliin.
    Teitä on niin ihana seurata myös tubessa ootte niin ihana pari Valtterin kanssa.

    Reply
    • Janne Naakka

      Puhut asiaa! Ja niin ihanaa, että oot löytänyt myös tänne blogin puolelle 🙂

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *