Tervetuloa uudistuneelle sivustolleni! Tee kuukausitilaus lukeaksesi artikkeleita maksumuurin takaa. Vanhat yli 1 000 artikkelia tuodaan blogiin helmi- ja maaliskuun aikana. Verkkokaupan ensimmäinen tuote julkaistaan maaliskuussa, joten muista tilata uutiskirje, että se ei mene ohitse.

VIDEO: IMITOI JA ARVAA / PAPANANAAMA

17.2.2017

Hellou! Videolla tällä kertaa mukana YouTuben rääväsuu, Papananaama eli Sini. Sini kieltäytyi tekemästä kanssani Seitsemän Sekuntia -haasteen, sillä olen kuulemma tehnyt sen liian monta kertaa (en yhtään ymmärrä mitä hän tarkoittaa… 😉 ), joten varastin röyhkeästi korvaavaan haasteeseen idean Sinin kanavalta. Tällä videolla imitoidaan vuorotellen jotain hahmoja tai henkilöitä ja toinen yrittää arvata mistä on kyse.

Nyt jälkikäteen tätä videota kattellessa ja meidän imitointisuorituksia ihaillessa täytyy todeta, että ei sitä turhaan ollan opiskeltu viittä vuotta teatteritaiteen syventäviä opintoja… EIPÄ! 😀 Kumpi teidän mielestä suoriutui imitoinnista paremmin?

Suositellut artikkelit

2 Kommentit

  1. Selina Kenttämaa

    Ihan sika hauska video! Teidän välillänne on jotain todella rentoa tai jotain….. Nyt en kauheasti kerkeä sanomaan mitään, mutta oletko jo saanut ne Supertuben postit?? En malta oottaa<3<3 OOT PARAS!

    Vastaa
    • Janne Naakka

      Kiva, että tykkäsit! Sini on kyllä sellanen tyyppi, että sen kans on helppo olla rennosti 🙂 En oo vielä saanu posteja, mutta saan ne onneksi ens viikolla niin pääsen kuvailemaan videota.

Lähetä kommentti

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *