*Kaupallisessa yhteistyössä Desenion kanssa*
Mä olen iät ja ajat vannonut mustan, valkoisen ja harmaan nimeen, sekä osittain myös hopean. Nyt olen innostunut myös kullasta, mikä on outoa, vaikka varislintu, Naakka, olenkin. Aiemmin olen suorastaan vältellyt sitä. Syynä tähän päähänpinttymään on varmaankin joulu.
Mä en tiedä onko tämä ohi menevä vaihe, joten ajattelin aloittaa pienistä kultaisista yksityiskohdista, kuten kehyksistä. Ne on helpompaa ja edullisempaa pistää vaihtoon, kuin esimerkiksi kultaisilla jalaksilla varusteltu omaisuuden maksava marmoripöytä. Mulla on Deseniolta monia mustia ja valkoisia kehyksiä, sekä useita julisteita, joista olen tykännyt paljon, joten kysyin kiinnostaisikohan heitä tehdä kanssani yhteistyötä. He innostuivat ajatuksesta ja sain valita heiltä kultaisten kehyksien lisäksi myös muutaman kukka-aiheisen julisteen. Tai siis olisin saanut valita mitkä tahansa julisteet, mutta nämä kauniit kukat kutsuivat minua. Jep, yllätyin hieman itsekkin tästä värikkäästä valinnasta. 😀 Aiemmin olen tilannut Deseniolta lähes vain graafisia julisteita, joita näkyykin kuvissa, mitkä otettu olohuoneen tauluhyllyistä. Kukka julisteet tulevat kivasti esiin tuolta vanhojen julisteiden joukosta.
Tulevana viikonloppuna on Desenion Black Weekend, missä on huikeita tarjouksia! Tätä huikeempi juttu on kuitenkin teille saamani alennuskoodi “NAAGVIP”, jolla saatte -40% kaikista julisteista, sos! Alennus ei koske handpicked -julisteita, eikä kehyksiä. Koodi on voimassa vain 23.11. saakka.
Teillä on upea sisustus! Mistä tuo joulukuusi on ostettu?
Kiitos Sara! Kuusi on Etolasta 🙂
Ihan super hienon näköstä <3 Itse oon koulun alusta lähtien stressannut joulu sisustamisesta, koska en voi sietää huonetta tai kämppää, jossa on RUMA sisustus XD !
Tällä hetkellä mun huoneesta puuttuu vielä pari juttua, mutta koko ajan parempaan päin. Olen jo pitkään miettinyt, että milloinka olisi korkea aika tilata jotain sieltä 😉
Oon ottanut sulta mallia joissain sisustus jutuissa!
Olen tulossa Helsinkiin kai ennen joulua shoppailemaan, niin jos vain saan sut langan päähän voitaisiin sopia treffit johonkin <3
Hyvää joulun odotusta, kulta <333
Kiitos ja samoin sulle ihanaa joulun odotusta 🙂
Ihana postaus ja tuo teidän joulukuusi on aivan ihana!!<3
Kiitos Milla! 🙂
Aivan ihana joulukuusi. Katsoin videosi ja tuli niin hyvä mieli. Hymyilin vain videota katsellessa. Täytyy päästä Helsinkiin Stockalle pian. Ihanalta näytti kaikki joulukoristeet! Minä laitan lauantaina kuusen kotiini! Muut joulutavarat ja valot laitoin eilen ja tänään. Mahtava myös se sinun cocis joulupaita! Ihanaa joulunaikaa! ♥
♥:toinen jouluhullu!!
Kiitos Emma ihanasta kommentista!
Mistä toi ihana matto joulukuusen alla on? Ja muutenkin aivan ihana koti teillä
Voi kiitos! Matto on Stokkalta 🙂
Se joulukahvi on tosi hyvää ku laittaa sitä kahvinkeittimeen yhen kahvimitallisen ja sit vaikka loput kolme mitallista normaalia vaikka kultakatriinaa. Ollaa tehty tollee jos on kettäny vaik 4-5 kuppii nii laittanu aina vaan yhen mitallisen. Muute se on tosi vahvaa
Täytyypä kokeilla tätä, kiitos vinkistä! 🙂
Moikka,
Pakko kysyä, että mistä toi teidän ihana joulukuusi on? 🙂
Se on niinkin yllättävästä paikkaa kuin Etolasta 🙂