*Kaupallisessa yhteistyössä Offerillan kanssa*
Vaikka koira olisi sisäsiisti niin kaikki koiran omistajat tietää, että välillä saattaa löytyä matoilta ikäviä yllätyksiä, kun koiran masu on sekaisin esimerkiksi ruoan vaihdosta tai matolääkkeistä. Itse puolestaan heitin jouluna täyden kupillisen kahvia 1600€ maksaneelle käsin kudotulle matollemme, joten oltiin saatu Luckyn kanssa mattomme melko hirveään kuntoon. Toki kyllähän matot likaantuu itsestäänkin, joten emme ole yksin syyllisiä. Myönnän, että kyseinen käsin kudottu matto koiratalouteen ei kuulu fiksuimpiin hankintoihini… Olemme reilu vuosi takaperin uusineet kaikki mattomme, enkä ole pessyt niitä sen jälkeen paikallispesua lukuunottamatta ja sen näköiset ne olivatkin. Yksi syy siihen on, että asunnossamme ei ole tilaa pestä mattoja, eikä tarvittavia välineitä kaikkien mattojen pesuun. Pääkapunkiseudulla harvemmalla nuorella aikuiselta löytyy auto, joten autottomana mattojen pesuun vienti on myös meillä ollut pois suljettu vaihtoehto.
Sain mahdollisuuden tehdä Offerillan kanssa yhteistyötä ja osa ehkä saattaa muistaa kun viime vuoden puolella kerroin kyseisestä palveluista useammallakin videolla. Se on sivusto, minkä kautta on mahdollista ostaa erilaisia tuotteita ja palveluita poikkeuksellisen alennettuun hintaan. Alennusprosentti on yleisesti 50-90% ja diilejä on valikoimissa yli 1300. Heidän sivuiltaan löytyy todella tuntuvia alennuksia monenlaisista tuotteista ja palveluista ja sieltä löytyykin edullisia aktiviteettejä viikonlopulle tai voi helpottaa omaa arkea ostamalla esimerkiksi erilaisia siivouspalveluita. Itse ostin heidän kautta palvelun, missä mattojen pesu tullaan suorittamaan tänne meille kotiin. Hintaa tuolla olisi normaalisti ollut 177€, mutta Offerillan kautta palvelu oli vain 79€. Käytännössä homma meni niin että klikkasin Offerillan sivuilta ostoskoriin kyseisen pavelun ja maksoin sen. Sain Offerillalta sähköpostiini lahjakortin, missä oli ohjeistus sen käyttöön eli soitin siivouspalveluun ja varasin heiltä ajan mattojen pesulle. Puhelun yhteydessä ilmoitin lahjakortin koodin ja sain varattua ajan jo muutaman päivän päähän.
Nyt meillä on puhtaat matot lattialla ja aion jatkossakin tilata mattojen pesun tänne kotiin, koska miksi turhaan lähteä raahaamaan painavia mattoja ympäri kaupunkia. Vaikka matoissa ei olisi näkyviä tahroja voi siellä asustaa vaikka mitä bakteereja, joten voisi jatkossa yrittää pesetyttää matot ainakin kahdesti vuodessa. Matot näyttää myös ihan erilaisilta kauttaaltaan, koska ei niitä millään saa yhtä puhtaaksi omalla imurilla. Ostitpa Offerillalta siivouspalveluita tai vaikka kahden hengen ravintolaillallisen niin saat -10% alennuksen ostoksista koodilla naag10. Lisäksi sain mahdollisuuden järjestää teille arvonnan, missä palkintona on yksi 70€ lahjakortti Offerillalle.
|ARVONNAN OSALLISTUMISOHJEET|
Kommentoi tätä postausta ja klikkaa itsesi tästä Offerillan sivuille ja tilaa uutiskirje täyttämällä sähköpostisi näyttölle ilmestyvään kenttään. Tilaamalla uutiskirjeen pysyt myös perillä uusimmista tarjouksista.
Muista täyttää kommentoidessa sähköpostikenttä, jotta saan voittajaan yhteyden. Sähköpostia ei julkaista.
Osallistumisaikaa on 17-24.4.2018
Mukana! Oon jo aikasemmin tilannut offerillan mainoskirjeen. 🙂
Mukana arvonnassa, Offerillan kirje tulee jo joka päivä sähköpostiini.
Kuulostaa hyvältä itellä kaatu viime viikolla vaaleenpunaselle matolle mustikka kulho ei vrm lähe vaikka kuinka yrittäisi nii Noi tahrat pois mut kyllä vrm haalistuis vois kokeilla tuota pesu palvelua
Mukana:)
Mukana! Tuo asioiden likaantuminen on kyllä ärsyttävää varsinkin jos tuote on uusi.
Mukana! 🙂
anna-ylitalo@hotmail.fi
Hyödyllinen postaus! Siis näitä asioita tarttee elämässä aika paljon ja siksi on hyvä asia,että kirjoitit tästä 🙂 Onneksi on Janne, joka kertoo miten asiat on 😀 sori ettei tästä tuu mitään pitkää romaania, mutta oon väsynyt ja mun pitäis tsekata yks matikan kurssiki viel 😀 kunpa olisin saanut sulle enemmän aikaa, rakas <333333333333333333333333333
Offerillalla on kyllä huippuja alennuksia!
Mukana!
En tiedä teetkö tarkoituksella, mutta mainitset melkein joka postauksessa kuinka paljon mikäkin tuote tms on maksanut, vaikkei se hinta mitenkään relevantisti liity postauksen sisältöön. Matto, lamppu, olohuoneen sisustus yms. Eikö tuollainen price droppailu ole aika noloa? 😀
No enpä ole kyllä tarkoituksellisesti tätä tehnyt, koska näin viiden lapsen yksinhuoltajaperheestä olevana tiedän, että raha tai arvokkaat esineet ei tee susta parempaa tai huonompaa. Tässä postauksessa keskiössä on olohuoneen matto, josta saan aina tulvan kysymyksiä sähköpostitse ja Instagramissa, kun se jossain näkyy. Eritoteen tuotteen hinnasta, sillä tätä tuotetta ei löydy Zarron verkkokaupasta vaan ainoastaan myymälästä. Siksi toin hinnan esiin ja oisin tuonut ostopaikankin, kuten aiemminkin olen tehnyt, mutta tässä tapauksessa näin en voinut tehdä kun kyseessä on yhteistyöpostaus. Noloa on tehdä johtopäätöksiä ilman faktatietoa.
Mukana! Olen tilannut uutiskirjettä jo kauan 🙂
Offerillalta löytyy kyllä mielettömän hyviä tarjouksia, toi 70 euron lahjakortti ois aika dream come true!
Lahjakortin käyttäisin johonkin itseni hemmotteluun, esim. hierontaan.. Olisi kiva ylioppilaslahja itselleni haha 🙂
Mukana ollaan! Menisi kyllä ehdottomasti johonkin hemmotteluun ystävälleni, joka on vaikeassa elämäntilanteessa.
Vähän vaikuttaa kätevältä palvelulta 🙂
Mukana ❤
Mukana!!
Mukana arvonnassa! Lahjakortin käyttäisin ravintolaillalliseen.
Mukana!
Mukana!
Olin kyllä kuullut Offerillasta aiemminkin, mutten tiennyt, että siellä on tarjouksia tuollaisiiinkin palveluihin!
Hyi, en uskalla edes ajatella mitä pölyä ja töhnää sekä bakteereja meidän matoissa asustaa, kun pelkkä mattojen ulosvienti sekä tamppaus on niin tylsää, ettei juuri tule harrastettua :’) noh, kesällä sitten -ehkä.
Oi vitsi, tiedän kyllä mihin tän käyttäisin! Peukut pystyyn..:)
Offerillassa on kyllä hyviä tarjouksia, ite oon mm parturin ja auton katsastuksen sen kautta ostanut! Mattopesupalvelu olikin sitten ihan uus juttu mulle 😀
Uuutiskirje tilattu! Vitsit toi siivouspalvelu ois niin mieletön! Mulla on pahat allergiat ja voin vaan kuvitella miten paljon ne on pahemmat just kotona olevien mattojen likaisuuden takia..
Offerillalla on kyllä hurjasti kaikkia kivoja tarjouksia!
Mukana!
Mukana, Offerillan uutiskirje tuleekin jo, ja siellä on vaikka mitä hyviä diilejä!
Mukana! Mua kiinnostais kauan tollainen mattojen pesu kotona kesti, pitikö teidän lähteä siksi ajaksi?
Oiskohan ollut siinä 1-2h paikkeilla. Olin itse niin keskittynyt töihin, että en hoksannut katsoa yhtään kelloa. Ja tosiaan ei tervinnut onneksi lähteä evakkoon, mutta laitteita kyllä lähti sen verran ääntä, että ei siinä päikkäreitä nukuta. 🙂
Offerilla on jo tullut tutuksi. Uutiskirjekin on tilattu!
Mukana
Tilattu on, mukana 🙂
Vitsit tollainen mattojen pesu kotona houkuttelis. Lapsiperheessä kun sotkua riittää, eikä näit jaksa just roudaa mihinkää. Toisaalta tuol on aina niin ihania hemmottelupakettejakin mitkä vetää puoleensa… Sais pari tuntii ihan omaa aikaa täst kiireisestä arjesta. ❤️
Mukana! Uutiskirjekin jo mielestäni tilattuna
Mäkin oon jo uutiskirjeen tilaaja, mutta mukana ollaan arvonnassa! Ois huikeeta viiä hyvä ystäväni syömään ravintolaan 🙂