Tervetuloa uudistuneelle sivustolleni! Tee kuukausitilaus lukeaksesi artikkeleita maksumuurin takaa. Vanhat yli 1 000 artikkelia tuodaan blogiin helmi- ja maaliskuun aikana. Verkkokaupan ensimmäinen tuote julkaistaan maaliskuussa, joten muista tilata uutiskirje, että se ei mene ohitse.

KEVÄISESSÄ TUKHOLMASSA

9.5.2018

blogiDua Lipa (2)blogiDua Lipa (9) blogiDua Lipa (1)

Pari viikkoa takaperin Warner Music lennätti meikkiksen ja Valtterin Tukholmaan. Lähdettiin reissuun aamulla ja tultiin takaisin jo seuraavana päivänä illasta, mutta siinä oli sopivasti aikaa nauttia kyseisestä kaupungista, joka oli puhjennut keväiseen loistoonsa. Kierrettiin läpi muutamat kaupat, joita meillä ei täällä Suomessa ole, kuten Sephora, Zara Home ja Weekday. Onneksi jälkimmäinen näistä saadaan pian takaisin myös tänne Helsinkiin, kun kauppakeskus Redi valmistuu Kalasatamaan. Kirjaimellisesti kiljahdin, kun tästä saapui tiedote sähköpostiini. Toivottavasti joskus saataisiin myös nuo kaksi muuta liikettä tänne vähän lähemmäs, sillä Zara Homen ostoksia on haastavampi saada paluulennolla mahtumaan matkalaukkuun. Shoppailujen lomassa käytiin ihastelemassa kirsikkapuita, jotka olivat juuri puhjenneet kukkaan. Puista hehkeyden valitettavasti vei niiden välissä parveilevat ihmiset, mutta toisaalta itse olin yhtälailla bloggaajasopulina siellä pyörimässä kamerani kanssa. 🙂

blogiDua Lipa (5) blogiDua Lipa (10) blogiDua Lipa (4) blogiDua Lipa (3)

Illalla oli reissumme kohokohta, kun menimme tsekkaamaan upean Dua Lipan keikan. Keikka oli mieletön ja oli ihana kuulla (vieläpä livenä) myös hänen biisejä, joita ei ole soitettu niin paljon radioissa. Pidän Lipan listahiteistä, mutta itse sytyn jopa enemmän hänen muille biiseille, joissa ääni pääsee oikeuksiin. Dua Lipan äänessä on paljon samaa kuin Amy Winehousella ja hän onkin mielestäni kuin moderni nykypäivän versio Amysta. Keikkaa en valitettavasti voinut taltioida kamerallani, mutta myös tämän reissun, kuten muidenkin reissujen Instagram storyt on tallennettuna profiilistani löytyviin “kohokohtiin”. Sieltä löytyy puhelimella kuvattuja pätkiä keikasta.

blogiDua Lipa (11) blogiDua Lipa (6) blogiDua Lipa (8) blogiDua Lipa (7)

Suositellut artikkelit

6 Comments

  1. Mildeehh

    Ihana postaus niinkuin aina <3 piristää ihanasti näin loman alkua

    Reply
    • Janne Naakka

      Voi kiitos! 🙂

  2. Jannevaltteri_

    Miten osaat aina olla, niin ihana kuvissa? Siis tää postaus on kokonaisuudessaan upea ja monipuolinen… ! Oot paras ja rakkain Janne!! Mä toivon että voin olla sun kanssa aina <33333333333333

    Reply
    • Janne Naakka

      Iso kiitos! <3

  3. Sofia

    Wauu, Dua Lipa oli kyllä varmasti aivan mahtava livenä! ♥ Oon käynyt viimeksi Tukholmassa kolme vuotta sitten, joten mä niin haluaisin tänä kesänä päästä käymään siellä. Tukholma on aina ollut yksi mun lempparikaupungeista 🙂 Teillä oli kyllä kaikenkaikkiaan varmaan aivan mahtava minireissu Valtterin kanssa!

    Reply
    • Janne Naakka

      Toivottavasti kerkeät kesällä tehdä edes vaikka pienen viikonloppureissun. 🙂

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *