Halloween lähestyy, joten teemaan sopivasti puhumme meidän suurimmista peloista, sekä myös kevyemmistä, oudoista peloista. Jaksossa kerron epämiellyttävästä tilanteesta, jossa mies ahdisteli ja seurasi mua keskustassa. Valtteri puolestaan avautuu siitä, miksi ei tiedä voiko koskaan hankkia lapsia.
Olohuone -podcastin aiemmat jaksot löydät täältä. Podcastia voit kuunnella Acastin, iTunesin, sekä iPhonen oman Podcast -sovelluksen ja monien muiden palveluiden kautta. Muista myös seurata Facebook -sivujamme ja Instagram tiliä, joissa mieluusti jatketaan keskustelua! ♥
Ymmärrän hyvin ton Valtterin pelon tuohon lapsiin liittyen. Mun oma äiti on ollu just vähän varovainen meijän lasten kanssa ja sen takia en ite uskaltanu lapsena hirveesti esim puihin kiipeillä..oon ollu siis semmonen vähä nössö lapsi:D Huomaan saman miten käyttäydyn mun lähes 3v kummitytön seurassa, pelkään hirveesti että se kaatuu vaikka potkulaudalla tai vastaavaa.
Se varovaisuus ja pelko kyllä just tarttuu sitten varmasti lapsiin, mutta myös koiriin. Lucky kun hypätessä tulee vähän huonosti alas niin aivan järjetön itku, mutta hetken päästä ollaan kuin mitään ei olisi tapahtunutkaan 😀
Onks normaalii et aloin itkee tost Jannen Rippe-koiratarinasta? … XD
Haha voi ei XD
Ja hyi JUMALA reiät!!!!!
Vitsi nää teiän podcastit on hyviä! Molemmilla on tosi miellyttävä ääni kuunnella ja puhutte tosi hyvistä aiheista. 🙂 Aiotteko jossain vaiheessa siirtää näitä myös spotifyhyn?
Kiitos 🙂 Suunnitelmissa on seuraavaksi saada podcastimme myös spotifyhyn 🙂
Kiitos. 45 minute bussimatka meni nopeasti tätä kuunnellessa!
Aivan ihana kuulla 🙂
En kestä purskahdin nauruun tolle “paskat housuissa” pelolle..
;D