Mä en edes muista milloin olisin viimeksi julkaissut perinteisen asupostauksen, joten kiritään tahti kiinni tällä viiden asun postauksella. Lontoon toukokuiset säät olivat juuri meikäläisen mieleen eli aurinko paistoi ja oli lämmin, mutta ei liian lämmin pitkille housuille ja hihaton + kauluspaita tai hihaton + takki yhdistelmälle. Pukeutumisen kannalta kesä ei ole lemppari vuodenaikojani juuri siitä syystä, että silloin usein joutuu miettimään asua vain siltä kannalta, että miten voin laittaa mahdollisimman vähän päälle, mutta kuitenkin niin että en ole asussa keskustaan lähdettyäni syytettynä itsensäpaljastelusta. Viihdyn vain kotona t-paidassa ja shortsit yhdistelmässä, mutta muuten se tuntuu jotenkin alastomalta ja tylsältä.
Lontoossa onneksi ei ollut helteistä, mikä oli hyvä muutenkin, sillä helle kaupunkilomalla ei ole yhtään meikäläisen juttu. Korkeiden rakennusten välissä ei tuule, joten rakennuksen seinistä ja maasta hohkaava lämmin ilma jää seisomaan ummehtuneille kaduille ja puolestaan hellesäällä sovituskopissa vaatteiden testaaminen on yksinkertaisesti puhdasta saatanuutta. Lontooseen matkaavat, kannattaa siis varata lennot keväälle, syksylle tai joulun tienoille, jos suunntelmissasi on shoppailumatka.
Mutta nyt niihin asuihin…
Takki / Acne Studios
Kauluspaita / Asos
Hihaton / Asos
Housut / Zalando
Kengät / Dr. Martens
Aurinkolasit / Ray-ban
Aurinkolasit / Dior
Takki / Asos
Hihaton / Asos
Housut / Zalando
Kengät / Dr. Martens
Laukku / Gucci
Sormukset / Vercase
Takki / Levis´s
Hihaton / Asos
Housut / Zalando
Kengät / Nike
Aurinkolasit / Ray-Ban
Kauluspaita / Asos
Hihaton / Asos
Laukku / Asos
Housut / Zalando
Aurinkolasit / Ray-Ban
Takki / Levi´s
Hihaton / Asos
Farkut / Polar Skate Co
Laukku / Hai
Kengät / Hai
Aurinkolasit / Ray-Ban
Ihana teksti ja ihania asuja 🙂 Pitkästä aikaa pääsen sun blogia lueskelemaan, kun on riparijutut ja kesätyö ohi… Mutta instagramissa sua tulee (ofc yt) seurailtua ihan päivittäin!<3 Oot aina ollut ihan super hyvä kirjoittaja, vaikka sulla onkin se (lukihäiriö?), sitä ei huomaa ollenkaan!<3 Itse lähden serkkujen perheen ja mummin kanssa Lontooseen parin viikon päästä joten sulta on saanut kyllä ihan super paljon inspiraatiota ja sun videoiden katselu helpottaa mun lentokammoa, IIK!<3 Ja hei, te olette siellä Ruisrockissa, pitäkää ihan mahtava viikonloppu ja nauttikaa live musiikista, kun onhan se nyt erilaista kuin laitteelta kuunneltu…;D<3 Ja te näätte (ehkä) Troye Sivanin!!:OO Siitä on sitten paras päivitellä tai… No ehheh, saat pitää sun nenäs:)<3 Mutta joo, oot rakkain ja ihana! Halaus<333
Voi kiitos jälleen ihanasta kommentista! <3 Ihana kuulla, että sulla on nyt työt ohi ja voit keskittyä lomailuun ja Lontoon reissusta tulee varmasti ihan huikeen kiva. Huippua reissua teille! 🙂